+90 (232) 433 11 96

Sosyal Medyada Biz}

S-Meter———————————————————————SAYAÇLAR———————————————————————

—————————Su ve Endüstriyel Sıvı Sayaçları—————————

WP-SDC SMI SM
(Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF)

S-MAG 100 S-MAG 200 S-MAG 300
(Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF)

———————-Oval Dişli Akaryakıt ve Yağ Sayaçları / Dolum Sistemleri———————-

SG Serisi OV Serisi SG – 15
(Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF)

HG-40 ve HG 45 HG-60 Greaster Gress Tab.
(Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF) (Ürün detayları için PDF)

—————————————————-Gösterge, Batch Counter ve Konventörler—————————————————-

Sayaçlarda ve debimetrelerde, geçen akış miktarını anlık veya toplam olarak gösteren, dijital göstergeler ihtiyaca göre farklı özellikte ve boyutta üretilir. Otomatik kontrol sistemleri için tek veya çift kontak çıkışlı, totalli veya sadece batch göstergeli kontrol üniteleri, 220V beslemelidir. Büyük veya küçük ekranlı, bire bir sayıcılı veya çarpan değeri girilebilen farklı modelleri mevcuttur. Konventörler,sayaçlardan gelen puls sinyalini istenilen frekans değerlerine göre 4-20mA’e veya 0-5 volt ‘a çevirir.

———————————————————On-Off ve Oransal Kontrol Vanaları———————————————————

Elekrikli veya pünomatik modelleri bulunan kontrol vanaları, sıvıların verim kontrol ve oransal akış kontrolü için kullanılırlar. Ani kapanan tipte on-off vanalar bulunduğu gibi , akışın istenilen debide ayarlanmasını sağlayan oransal kontrollü vanalar da mevcutur. Otomasyon sistemlerinin vazgeçilmez ekipmanlarından olan vanalar , pirinç veya paslanmaz çelik olarak üretilmektedir.

———————————————————Filtreler, Tabancalar ve Hortumlar———————————————————

Filtreler özellikle sayaçların kullanıldığı otomasyon sistemlerinin en önemli unsurlarıdır. Sayaçlarda ve debimetrelerdeki arızaların çok büyük bir kısmını harici pislikler sebebi ile meydana geldiği düşünülürse filtrelerin önemi daha iyi anlaşılır.Filtelerin modelleri,kullanıldığı sıvıya ve hattın özelliğine göre, çaplarına, göz büyüklüklerine ve materyalleri göre çeşitlenmektedir.Dolum hatlarının sonunda kullanılan kontrol tabancaları,genellikle akaryakıt ve yağ için kullanılırlar. Fakat yapılarına uygun diğer sıvılarda da uygulama alanı bulunmaktadır. Hortumlar ise kullanılan sıvı basınca göre çok çeşitlilik göstermektedir.

———————————————————————Kalorimetreler———————————————————————

Kalorimetreler, su ile ısıtma ve soğutma yapılan merkezi sistemlerde farklı alanlarda kullanılan ısı enerjisini ölçmek için dizayn edilmiş olan cihazlardır. Kalorimetreler ölçüm ünitesi ve hesaplama ünitesi olarak 2 ana kısımdan meydana gelirler. Kalorimetre hesap ünitelerinin sadece ısı değerlerini ve debi değerlerini gösteren basit modelleri olduğu gibi, puls çıkışlı, MBUS, RS 232 ve RS 485 protokollerini destekleyen , merkezi sistem uygulamalarına uygun modelleri de mevcuttur.